top of page

Aktivity v okolí

Jste rodina s dětmi hledající oddech od ruchu velkoměsta? Nebo jste snad adrenalinoví nadšenci toužící ukojit svou touhu po dobrodružství? Pak je Chata Pohádka to pravé místo pro Vás! 

Přijeďte na vlastní kůži poznat ryzí a tvrdou krásu Jeseníků. V blízkosti chaty se nachází mnoho lyžařských středisek, Rychlebské stezky v Černé Vodě, nebo nejvyšší vrchol Rychlebských hor Smrk. Z údolí, kde chata leží, je vidět Šerák a Obří skály. Kdo má odvahu na náročnější výlet, může vyrazit na hřebenovku po jesenických vrcholech.

Pokud nejsou výlety do hor to pravé pro Vás, nezoufejte. Přímo z chaty se příjemnou procházkou dostanete na Lesní bar, unikátní místo ukryté v lipovských lesích, kde se můžete samoobslužně občerstvit nápojem z bohatého sortimentu, či si třeba opéct špekáček. Děti také určitě ocení lipovský faunapark, kde jsou k vidění napříkld velké kočkovité šelmy, či roztomilé surikaty a papoušci.

Jeseníky jsou slavné také díky lázeňství. Nejznámějšími lázněmi jsou Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku. Jsou to první vodoléčebné lázně na světě a svého času se v nich léčil například dramatik Nikolaj Vasilijevič Gogol, či skladatel Franz Liszt. Zde si můžete posedět v jedné z mnoha cukráren, či se osvěžit koupelemi v místním balneoparku. Za zmínku stojí také Schrothovy lázně v obci Lipová-lázně, nebo Lázně Karlova studánka, kde se natáčela nezapomenutelná komedie S tebou mě baví svět. Za nepříznivého počasí je zajímavé navštívit termální aquapark ve Velkých Losinách. Zde se také nachází jedna z posledních ručních papíren, papír se zde vyrábí již od 16. století.

Na své si v Jeseníkách přijde opravdu každý a to neplatí jen pro letní a zimní sezónu. Podzim je zde mimořádně magický a člověku se až tají dech z pestrobarevných stromů na úbočích hor. Jaro také vybízí k procházkám zdejší téměř nedotknutou přírodou a pozorování krajiny probouzející se po dlouhé zimě k životu...

bottom of page